PonukaByvania.sk | zorientujete sa v realitnom slovníku

Náš slovník

A B C D E F G H I K L M N O P R S V Z

A

Advokátska kancelária
Aby sme vyšli ešte viac v ústrety vašim potrebám a šetrili váš čas, máme vlastnú advokátsku kanceláriu LEGAL PARTNER, ktorá sídli priamo v našich priestoroch. Všetko tak vybavíte rýchlo a jednoducho. Náš interný advokát sa so svojim právnym tímom postará o všetky odborné a právne náležitosti potrebné na realizáciu úspešného a rýchleho obchodu. Zabezpečí, aby vám uzatvorením zmluvy nehrozilo žiadne riziko a aby ste sa nestali obeťou podvodu či fatálnej chyby. Viac informácií o našej advokátskej kancelárii, ktorá je vám k dispozícii, nájdete na www.legalpartner.sk.
Autorizácia zmluvy
Autorizácia zmluvy je spísanie Zmluvy o prevode nehnuteľnosti advokátom. Osoba advokáta preberá zodpovednosť za zistenie totožnosti účastníkov ním autorizovanej zmluvy a ich zástupcov, za posúdenie, či zmluva neodporuje zákonu, neobchádza zákon a či všetky náležitosti zmluvy sú v súlade so zákonom. Pre vás najdôležitejším je posúdenie, či vám nehrozí uzatvorením zmluvy vznik akéhokoľvek rizika alebo škody. Ako laik nemáte možnosť zodpovedne posúdiť uvedené skutočnosti a ľahko sa tak môže stať, že sa stanete obeťou podvodného konania či fatálnej chyby. Autorizácia zmluvy je zohľadnená i pri rozhodovaní Katastra nehnuteľností, čo umožňuje získať povolenie vkladu v zrýchlenej lehote 20 kalendárnych dní. Autorizovaná zmluva taktiež v plnej miere nahrádza overenie podpisov notárom – nie je teda nutné ďalšie overovanie, čo ešte viac šetrí čas a náklady. Každá zmluva je vypracovaná tak, aby zohľadňovala všetky individuálne detaily každej transakcie. Advokát overením totožnosti predávajúceho a prípravou a autorizáciou zmluvy zabezpečí, že zmluva bude právoplatne uzatvorená a nevznikne vám jej podpísaním žiadna škoda. V prípade nečakanej škody vzniknutej v súvislosti s autorizáciou zmluvy má advokát plnú zodpovednosť za vzniknutú škodu, ktorá je krytá povinným zákonným poistením. Advokátska kancelária LEGAL PARTNER je poistená v poisťovni Wüstenrot poisťovňa, a.s., so sídlom Karadžičova 17, 825 22 Bratislava, IČO: 31 383 408, na sumu vo výške 1.500.000,- € (viac ako 45.000.000 Sk).

B

Bezplatné poradenstvo
Svoje skúsenosti a prehľad v oblasti realít si nenechávame pre seba. Radi vám bezplatne poradíme. Zavolajte na číslo 0905 111 675.

C

Cenová analýza
Správne nastavená cena ponúkanej nehnuteľnosti je jedným zo základných predpokladov úspešného obchodu. Šetrí čas a najmä peniaze. Hodnotu vašej nehnuteľnosti ovplyvňuje nielen jej stav, ale aj lokalita (občianska vybavenosť, či dopravná dostupnosť), aktuálna ponuka nehnuteľností v okolí a samozrejme tiež momentálna situácia na trhu, spolu s očakávaniami kupujúcich a ostatných predávajúcich. Máme mnohoročné skúsenosti, za sebou stovky a stovky obchodov a výborne poznáme realitný trh v Bratislave a okolí. Vieme vám preto pripraviť kvalitnú cenovú analýzu a po zohľadnení všetkých súvislostí a okolností vám stanovíme cenu vašej nehnuteľnosti tak, aby sa predala čo najrýchlejšie a za čo najvyššiu možnú sumu. Častokrát je to suma vyššia, akú očakával samotný predávajúci. A preto máme spokojných klientov, ktorí nás ďalej odporúčajú - pozrite si naše referencie v časti Ako pracujeme / Vaše názory.

D

Databáza exkluzívnych nehnuteľností
Databáza nehnuteľností, ktoré máme exkluzívne v ponuke a ktoré máme kompletne preverené a dobre ich poznáme. Každú nehnuteľnosť navštívil náš maklér aj marketér a preveril náš právnik, takže informácie máme osobne overené. Na vaše otázky vám preto vieme poskytnúť presné a relevantné odpovede.
Databáza kupujúcich
Máme vlastnú databázu kupujúcich, ktorým pomáhame nájsť ich vysnívaný domov. V prípade, že sa rozhodnete predávať svoju nehnuteľnosť cez našu kanceláriu, jednou z prvých vecí bude, že prehľadáme našu internú databázu kupujúcich a budeme kontaktovať záujemcov, ktorí hľadajú porovnateľnú nehnuteľnosť.

E

Etický kódex
Je súhrnom základných hodnôt a pravidiel správania sa pri poskytovaní realitného poradenstva a sprostredkovaní kúpy a predaja nehnuteľností zo strany našej kancelárie, vášho osobného makléra, ako aj spolupracujúcich osôb. Vždy konáme v súlade s naším Etickým kódexom, v súlade s pravidlami morálky a spravodlivosti, rešpektujúc a chrániac oprávnené záujmy všetkých zúčastnených strán.
Exkluzivita
Exkluzívnou zmluvou klient splnomocňuje kanceláriu k výhradnému zastúpeniu v predaji alebo prenájme nehnuteľnosti. V prípade neexkluzívneho predaja sa maklér stáva agentom kupujúceho – snaží sa získať čo najpriaznivejšie podmienky pre kupujúceho, len aby získal províziu on a nie konkurenčný maklér. Preto idú záujmy predávajúceho bokom. My sme na vašej strane. Tým, že sa vám zaviažeme exkluzivitou, berieme na seba zodpovednosť, že sa o všetko postaráme sami. A vašu nehnuteľnosť predáme za najvyššiu možnú cenu – je to v našom záujme.

F

Finančný konzultant (hypotekárny poradca)
Pre riešenie všetkých otázok spojených s financovaním kúpy vami vybranej nehnuteľnosti je vám k dispozícii váš osobný finančný konzultant. Vie vám nielen poradiť, ako pre vás čo najvýhodnejšie kúpu nehnuteľnosti prefinancovať, ale vie aj všetko potrebné zariadiť za vás. Má priame a osobné kontakty na kompetentých ľudí vo všetkých finančných inštitúciach, poskytujúcich úvery na bývanie. Má všetky informácie o aktuálnych úrokoch, podmienkach, či akciách bánk. No najmä má skúsenosti zo stoviek poskytnutých úverov. Vďaka tomu vybavíme pre vás hypotéku s najvýhodnejšími podmienkami a najnižším úrokom. Schválenie hypotéky vám navyše garantujeme. A staráme sa o vás i po ukončení obchodu. Náš finančný konzultant sústavne sleduje vývoj na finančnom trhu. Akonáhle zistíme, že existuje možnosť ešte výhodnejšieho prefinancovania vášho úveru, upozorníme vás na to. Všetky služby nášho finančného konzultanta sú pre vás bezplatné a nie sú podmienené využitím iných našich služieb.

G

Garantovaná hypotéka
Najväčším rizikom pri vybavovaní hypotéky je, že vám ju po celom procese vybavovania nakoniec v banke neschvália. S nami sa vám to ale nestane. Schválenie hypotéky s využitím našich služieb vám garantujeme. V opačnom prípade vám vrátime zaplatenú rezervačnú zálohu (depozit) v plnej výške.
Greenpoint
Bytový dom Greenpoint ponúka ekologické a ekonomické bývanie v Podunajských Biskupiciach. Na začiatku developer spolupracoval s viacerými realitnými kanceláriami, avšak počet predaných bytov bol za rok predaja 0 (nula). Napokon zveril predaj exkluzívne do našich rúk. Vytvorili sme efektívnu reklamnú kampaň a celý projekt sme vypredali za 6 mesiacov. (Neriešime len predaj. Naše riešenia sú komplexné. Preto sme úspešní. Ku každému klientovi pristupujeme individuálne. Venujeme mu rovnakú pozornosť ako našim veľkým a úspešným developerským projektom. Skúsenosti z týchto projektov využívame denno-denne práve vo váš prospech.)

H

Homestaging
Profesionálna príprava nehnuteľnosti na predaj. Predtým, ako prídeme vašu nehnuteľnosť nafotiť, vám poradíme, ako upraviť interiér, aby vyzeral neprehliadnuteľne. S úpravami vám radi pomôžeme aj priamo pri fotení. Veľakrát stačia drobné zmeny a výsledok stojí za to - správna úprava interiéru totiž pomáha predať nehnuteľnosť rýchlejšie a za vyššiu cenu.
Hromadná obhliadka
Váš osobný maklér skoordinuje záujemcov o vašu nehnuteľnosť tak, aby boli viaceré obhliadky zorganizované v dohodnutý deň. Výsledok? Sprístupníte nehnuteľnosť len vtedy, keď vám to najviac vyhovuje, šetríte svoj čas a navyše nemusíte denne upratovať a pripravovať nehnuteľnosť na obhliadky znova a znova.

I

Interný právnik
Skúsený doktor práv je interným členom tímu našej kancelárie. Aby sme vyšli ešte viac v ústrety vašim potrebám a šetrili váš čas, advokátska kancelária sídli priamo v našich priestoroch. Všetko tak vybavíte rýchlo a jednoducho.

K

Klub milionárov
Za každý MILIÓN € v hodnote predaných nehnuteľností získava náš maklér hviezdičku v klube Milionárov. Čím viac hviezdičiek má, tým viac miliónov € zarobil pre svojich klientov. Ak pomohol iným, je veľká pravdepodobnosť, že pomôže aj vám :)
Komunikačné centrum
Naši makléri majú plné ruky práce v teréne. Nemusia mať práve čas zdvihnúť vám telefón a adekvátne sa vám venovať. Na to máme komunikačné centrum. Zavolajte na číslo 0905 111 675 alebo napíšte na mail info-ZVNC-PonukaByvania.sk. Dajte nám vedieť, čo potrebujete riešiť a my sa o to postaráme. Všetky informácie budú odovzdané do správnych rúk a tak čo najrýchlejšie a najkvalitnejšie spracované.
Kúpna zmluva
Kúpna zmluva je dvojstranným právnym úkonom, spočívajúcom vo vzájomných a obsahovo zhodných prejavoch vôle dvoch strán, na základe ktorých predávajúcemu vznikne povinnosť previesť na kupujúceho vlastnícke právo a predmet kúpy kupujúcemu odovzdať a kupujúcemu povinnosť predmet kúpy prevziať a zaplatiť zaň predávajúcemu dohodnutú cenu. Zmluva o prevode vlastníckeho práva k nehnuteľnosti si zo zákona vyžaduje písomnú formu. Zmluvné strany sú viazané už podpisom zmluvy, avšak vlastnícke právo prechádza na nového majiteľa až dňom rozhodnutia o povolení vkladu do katastra nehnuteľností príslušným okresným úradom.

L

M

Manhattan
„Moskovský panelák“ či nepredajný „dom duchov“. Aj takéto prezývky si vyslúžil jeden z najdiskutovanejších projektov z čias realitného boomu – Obydick na bratislavskej Račianskej ulici. Predtým, ako sme začali tento projekt predávať, sa počas 2 rokov predali len 2 byty. Vďaka kompletnému rebrandingu produktu a marketingovej kampani sa nám podarilo zmeniť vnímanie projektu a naštartovali sme predaj. Za dva mesiace sme predali neuveriteľných 65 bytov. (Neriešime len predaj. Naše riešenia sú komplexné. Preto sme úspešní. Ku každému klientovi pristupujeme individuálne. Venujeme mu rovnakú pozornosť ako našim veľkým a úspešným developerským projektom. Skúsenosti z týchto projektov využívame denno-denne práve vo váš prospech.)
Marketingová prezentácia
Výnimočný marketing sa postará o zviditeľnenie práve vašej nehnuteľnosti v najväčšom možnom rozsahu. Všetky nehnuteľnosti z našej exkluzívnej databázy si sami a kvalitne fotíme. Spracovávame vždy podrobný, rozsiahly a presne štruktúrovaný popis a vytvárame online aj offline prezentáciu nehuteľnosti. Ponuka našich nehnuteľností je systematicky precízne a prehľadne proklientsky spracovaná.
Marketér
Veľkú pozornosť vašej nehnuteľnosti venuje náš marketér. Poradí vám, ako čo najlepšie pripraviť nehnuteľnosť na predaj. Fotograf vašu nehnuteľnosť nafotí a fotografie v počítači spracuje tak, že sa z vašej nehnuteľnosti stane hviezda. Textár pripraví jej podrobný a presne štruktúrovaný popis. Spracujeme profesionálnu prezentáciu každej nehnuteľnosti z našej exkluzívnej databázy tak, aby čo najrýchlejšie našla svojho nového majiteľa.

N

Notárska úschova
Zloženie kúpnej ceny do notárskej úschovy patrí medzi bezpečné spôsoby platenia kúpnej ceny. Kupujúci zloží u notára do úschovy kúpnu cenu, o čom notár vyhotoví zápisnicu. V tejto uvedie, že finančné prostriedky vyplatí notár predávajúcemu len vtedy, ak sa predávajúci preukáže listom vlastníctva na právne účely, v ktorom ako vlastník predmetu prevodu bude zapísaný už kupujúci. V prípade, že by nedošlo v stanovenej dobe k predloženiu určených listín, notár vráti kupujúcemu kúpnu cenu zloženú do notárskej úschovy.

O

Obhliadka nehnuteľnosti
Pri obhliadkach náš maklér osobne prezentuje vašu nehnuteľnosť. S každým záujemcom komunikuje individuálne, podľa jeho potrieb a preferencií. Záujemcovia dostanú prezentačné materiály, aby získali o danej nehnuteľnosti čo najviac informácií. Okrem toho zabezpečíme, aby na obhliadky chodili len vážni záujemcovia - dôkladne preveríme všetkých záujemcov z pohľadu serióznosti ich záujmu, ako aj finančných možností. Vždy, keď to je potrebné, náš finančný konzultant pomôže záujemcovi s najvýhodnejším prefinancovaním kúpnej ceny.
Odbornosť
Našich spolupracovníkov si starostlivo vyberáme. K dispozícii je pre vás tím tých najlepších slovenských maklérov a realitných odborníkov, ktorí sa neustále vzdelávajú, aby vám vedeli poskytnúť služby a poradenstvo na najvyššej úrovni.
Osobný maklér
Osobný maklér je odborný pracovník, ktorého úlohou je poskytnúť vám tie najlepšie sprostredkovateľské služby v oblasti nehnuteľností. Váš osobný maklér z našej kancelárie patrí medzi absolútnu špičku na slovenskom realitnom trhu. Je to vysokokvalifikovaný obchodník, ktorý pre vás zabezpečí predaj alebo kúpu nehnuteľnosti za čo najvýhodnejších podmienok pre vás. Pomôže vám zorientovať sa v aktuálnej situácii na realitnom trhu, zodpovie všetky vaše otázky. Poradí a doporučí vám tie najefektívnejšie postupy, ktoré po vašom odsúhlasení aj zabezpečí. K dispozícii sú vám všetky jeho odborné skúsenosti. Jeho zázemím je celý tím našej kancelárie, ktorý osobnému maklérovi poskytuje všetku potrebnú odbornú, organizačnú, technickú a právnu podporu. Žiadna kancelária na Slovensku neposkytuje svojim maklérom také zázemie, aké má váš osobný maklér v našej kancelárii. To znamená, že pre vás nepracuje iba váš osobný maklér, pre vás vždy pracuje celý tím našej kancelárie.

P

Preberací protokol
Jednou z nevyhnutných podmienok na ukončenie realitného obchodu je odovzdanie nehnuteľnosti predávajúcim a jej prebratie kupujúcim. Od tohto okamihu na seba kupujúci obvykle preberá náklady a riziká spojené s prevádzkovaním nehnuteľnosti. Preto je pre obe strany obchodu dôležité mať tento okamih odovzdania nehnuteľnosti zaprotokolovaný v dokumente. My vám takýto dokument - Preberací protokol - samozrejme nielen pripravíme, ale vás celým procesom odovzdania nehnuteľnosti aj osobne prevedieme.
Prevod energií a služieb
Po odovzdaní nehnuteľnosti je potrebné zabezpečiť prehlásenie odberných miest všetkých energetických médií a súvisiacich služieb u ich poskytovateľoch. Postaráme sa preto, aby ste v Preberacom protokole mali zaznačené správne údaje o meračoch a ich stavoch. Taktiež vám poskytneme informácie a asistenciu pri vybavení prehlásenia energií a služieb z pôvodného na nového majiteľa.
Pôdorys
Ku každej nehnuteľnosti v našej exkluzívnej databáze vypracujeme podrobný pôdorys. Záujemcom tak pomôžeme získať ešte lepšiu predstavu o vašej nehnuteľnosti.

R

Realitný portál
Internetový portál, na ktorom sa nachádza ponuka nehnuteľností na predaj či prenájom. Inzerujeme iba na najväčších realitných portáloch (merané podľa mesačného počtu návštevníkov), pretože sme presvedčení, že kvalita je dôležitejšia ako kvantita. Vašu nehnuteľnosť v našej ponuke budeme neustále aktualizovať a sledovať, aby sa zobrazila všetkým potenciálnym záujemcom.
Referencia
Slovo referencia pochádza z anglického slova "reference", čo v preklade znamená posudok, doporučenie. Ide o zhodnotenie našich schopností a zručností z pohľadu klientov, ktorí s nami mali možnosť spolupracovať. Referencie od našich klientov nájdete v časti Ako pracujeme / Vaše názory. Je pre nás úžasnou satisfakciou, že máme takéto referencie. Práve preto milujeme svoju prácu. A s pokorou ďakujeme vám - našim klientom.
Reklamná plachta
Veľmi jednoduchý a pritom efektívny spôsob, ako pomôcť odprezentovať, že vaša nehnuteľnosť je na predaj, je označiť ju reklamnou plachtou. Vieme takto využiť nielen plot, či balkón, ale vďaka našej vlastnej technológii dokážeme dostatočne veľkú a viditeľnú reklamnú plachtu umiestniť aj pod okno vašej nehnuteľnosti.
Rezervačná záloha (blokovací depozit)
Rezervačná záloha predstavuje depozit, ktorý nám záujemca o nehnuteľnosť (budúci kupujúci) zloží za účelom rezervácie vybranej nehnuteľnosti. Je to zároveň prejav jednoznačného záujmu o kúpu tejto nehnuteľnosti. Záujemca o konkrétnu nehnuteľnosť sa zložením rezervačnej zálohy zaväzuje podpísať do určitého termínu kúpnu zmluvu s predávajúcim. Všetky právne náležitosti spojené s týmto procesom rieši naša interná advokátska kancelária LEGAL PARTNER.
Rezidencie Machnáč
Rezidenčný projekt tvorí 6 bytových domov s celkovým počtom bytov 170. Novostavba poskytuje luxusné bývanie v prestížnej lokalite v Starom Meste, v tesnej blízkosti lesoparku Horský park. S developerom sme na projekte začali spolupracovať už 2 roky pred štartom predaja, aby sme pomohli vytvoriť kvalitný produkt s efektívnou marketingovou prezentáciou a správnou stratégiou predaja. Prvé 2 bytové domy sme vypredali za 3 mesiace, ešte pred štartom výstavby. Vo zvyšných 4 domoch v II. etape výstavby sme pred dokončením hrubej stavby mali predaných 50% bytov. (Neriešime len predaj. Naše riešenia sú komplexné. Preto sme úspešní. Ku každému klientovi pristupujeme individuálne. Venujeme mu rovnakú pozornosť ako našim veľkým a úspešným developerským projektom. Skúsenosti z týchto projektov využívame denno-denne práve vo váš prospech.)

S

Stratégia predaja
Váš osobný maklér dokonale pozná situáciu na realitnom trhu. Vychádzajúc z vašich požiadaviek (vami očakávaná cena a rýchlosť predaja), na základe spracovanej cenovej analýzy a po zohľadnení všetkých okolností vám doporučíme takú obchodnú stratégiu predaja, aby sa vaša nehnuteľnosť čo najrýchlejšie predala za čo najvyššiu možnú cenu.

V

Vinkulácia
Zloženie kúpnej ceny na vinkulovaný bankový účet patrí medzi bezpečné spôsoby platenia kúpnej ceny. Kupujúci zloží na svoj bankový účet kúpnu cenu, ktorú banka vinkuluje v prospech predávajúceho. Finančné prostriedky vyplatí banka predávajúcemu len vtedy, ak sa predávajúci preukáže listom vlastníctva na právne účely, v ktorom ako vlastník predmetu prevodu bude zapísaný už kupujúci. V prípade, že by nedošlo v stanovenej dobe k predloženiu určených listín, banka uvoľní kupujúcemu kúpnu cenu uloženú na bankovom účte.

Z

Zmluva o budúcej kúpnej zmluve
Zmluva o budúcej kúpnej zmluve je zmluva, ktorá ukladá účastníkom zmluvnú povinnosť uzavrieť v stanovenej lehote kúpnu zmluvu. Musí byť vyhotovená v písomnej forme. Zmluva o budúcej zmluve by mala obsahovať všetky dôležité náležitosti, ktoré bude obsahovať riadna kúpna zmluva (napr. kúpnu cenu) a termín, dokedy sa podpíše kúpna zmluva. Jej súčasťou je aj presné označenie nehnuteľnosti, ktorú sa zmluvné strany dohodli predať/kúpiť. Je dôležité vedieť, že podpísaním zmluvy o budúcej kúpnej zmluve ešte nedochádza k prevodu vlastníckeho práva, pretože túto zmluvu nie je možné predložiť ako súčasť návrhu na vklad do katastra nehnuteľností. Na uskutočnenie prevodu musia obe strany uzatvoriť ešte kúpnu zmluvu týkajúcu sa prevodu vlastníckeho práva k nehnuteľnosti.
Znalec
Úlohou znalca je stanoviť všeobecnú hodnotu nehnuteľnosti, ktorú má na danom mieste a v danom čase. Podrobný výpočet hodnoty nehnuteľnosti znalec popíše v znaleckom posudku. Posudok býva súčasťou podkladov pre banku pri vybavovaní hypotekárneho úveru na kúpu nehnuteľnosti. Potrebný je predovšetkým pre formálne overenie hodnoty nehnuteľnosti. Znalecký posudok môže vypracovať znalec zapísaný v príslušnom odbore a odvetví v zozname znalcov na Ministerstve spravodlivosti SR. Ak využijete naše finančné služby, doporučíme vám kvalifikovaného znalca, ktorý má veľké skúsenosti s vypracovávaním znaleckých posudkov pre získanie hypotekárnych úverov.