PonukaByvania.sk | Špičkový osobný maklér k vašim službám
KOVÁČ Andrej
 0905 303 330  KOVAC-ZVNC-PonukaByvania.sk

Andrej Kováč

 

V maklérskej kancelárii PonukaByvania.sk pracuje od roku 2010. V realitnej oblasti to boli síce jeho prvé kroky, ale s prácou s ľuďmi a komunikáciou mal už v tom čase bohaté skúsenosti. Takmer celý svoj profesijný život totiž venoval obchodnej činnosti.

Ku klientom pristupuje vždy individuálne a priateľsky. Rád vám podrobne porozpráva, ako presne bude prebiehať predaj či kúpa vašej vysnívanej nehnuteľnosti.

Čo ťa najviac baví na tejto práci?

Práca s ľuďmi, človek stále spoznáva nových ľudí. A potom, samozrejme, to zadosťučinenie, keď klienti odchádzajú spokojní a odporúčajú ma ďalej. To je pre mňa najväčšia odmena. Čiže nie je to tak, že z mojich kamarátov sa stávajú klienti, ale aj z mojich klientov sa stávajú kamaráti. Celá práca je o budovaní vzťahov. A to ma baví.

 

Máš nejaký obchod, na ktorý si mimoriadne hrdý?

Každý rok sa v kancelárii bojuje o titul maklér roka. Pamätám si, ako bol raz veľmi tesný rozdiel medzi mnou a kolegom, do posledného dňa nebolo jasné, kto z nás toto ocenenie získa. V tom čase som mal v ponuke byt, ktorý predávali veľmi srdeční a dobrí ľudia. Hoci neboli na tom zdravotne práve najlepšie, starali sa o dve deti z detského domova. Nevládali však už uživiť svoj byt, preto sa rozhodli pre predaj a bývanie mimo Bratislavy.

Podarilo sa nám nájsť kupujúceho, akurát jeho podmienka bola nižšia predajná cena. Tento obchod by sa zrealizoval do konca roka a zabezpečil by mi titul maklér roka. Ale na poslednú chvíľu sa ozvala pani, ktorá mala o tento byt tiež záujem a akceptovala plnú sumu. Pre klienta bol rozdiel približne 3000 EUR veľmi veľa, preto som sa rozhodol uprednostniť túto záujemkyňu, a to napriek tomu, že som vedel, že sa predaj uskutoční až o týždeň neskôr. Vzdal som sa tým síce titulu, ale o to bol krajší pocit, keď som videl, aký je klient spokojný.

 

Klienti ťa pomerne často stretnú v motorkárskom oblečení. Prečo? 

Vždy som sa rád motal okolo motorizmu. Keď som mal viac času, venoval som sa motoristickému športu, konkrétne automobilovým pretekom do vrchu. Neskôr ma kamarát nahovoril na motorku. Spojil som tak príjemné s užitočným, pretože motorku využívam ako dopravný prostriedok, uľahčuje mi prácu makléra.

V rámci Bratislavy sa viem jednoduchšie dostať z jedného konca na druhý aj v čase, keď sú zápchy. Tiež mi uľahčuje parkovanie v komplikovaných častiach mesta. Takže môžem absolvovať viac stretnutí a nemeškám na ne kvôli situácii v meste.